№ 8
23 лютого 2022 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
12.05.2022 16:06

9 9 травня 2022 року педагогічний колектив Прилуцького ліцею №10 на чолі з в. о. директора Зімбалевською Ю. П., долучився до Всеукраїнської акції " Сади ПЕРЕМОГИ".

       Ідея приєднатися до Всеукраїнської кампанії належить в.о. директору навчального закладу Юлії Зімбалевській, яка переконана в тому, що нашою акцією ми згуртовуємо та піднімемо бойовий дух кожного українця.

   Ми - єдині та незламні і таким чином прискоримо нашу Перемогу, і наша Україна буде цвісти, буяти, процвітати. Перемога за нами!!! А наші дітки пишатимуться довкіллям та красою нашого навчального закладу. На дану акцію колектив закладу запросив начальника Управління Освіти Прилуцької міської ради Чернігівської області Правосуда О.М., який зазначив: «Для наших нащадків, майбутніх поколінь учнів, цей сад завжди називатиметься Садом ПЕРЕМОГИ, тому що ніхто не сумнівається в нашій перемозі, в нашій єдності, бойовому дусі української нації».

23.02.2022 06:29

На тлі розмов про можливу повномасштабну атаку Російських сил міста України активно готують сховища та місця укриття для цивільного населення. Прилуки в даному питанні не вийняток. Жителі міста в разі чого теж мають можливість порятунку. Де ховатися у разі бойових дій і, найголовніше, чи встигнуть люди забігти в укриття?
У відповідності до ст. 32 Кодексу цивільного захисту України «Укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту» до захисних споруд належать:
– сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій і терористичних актів;
– протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення в разі радіоактивного забруднення місцевості;
– швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту – захисна споруда, що зводиться зі спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

23.02.2022 06:27

Щорічно 20 лютого відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу та стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Революція гідності – наймасштабніший протест українців за часів сучасної історії. Спротив режиму тривав більше трьох місяців, до нього активно долучилися мільйони людей по всій Україні та тисячі за її межами. Однак жодні протести за часів Незалежності не коштували нації так дорого. Повалення режиму у 2014 році забрало життя сотні патріотів, створивши нову трагічну сторінку в нашій історії – Небесна Сотня.
Цього дня біля банера Героїв Небесної Сотні зібрались учасники бойових дій, громадські діячі, депутати, посадовці та молодь міста. Містяни зібралися, щоб віддати шану Героям. Секретар міської ради Сергій Чміль у своєму виступі наголосив, що обов’язок кожного з нас пам’ятати Героїв України, Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за нашу рідну землю, за Україну. Поділився своїми спогадами про майдан громадський діяч нашого міста, волонтер – Віктор Погуляй.

23.02.2022 06:23

Нові рядки в платіжках за тепло й гарячу воду, замість того, щоб пояснити, з чого складається загальний рахунок,
викликали масу запитань

Це нарахування за обігрів місць загального користування, функціонування внутрішньобудинкових систем та нарахування абонентської плати за тепло й гаряче водопостачання (за наявності лічильника або без нього). Зміни відбулися відповідно нової Методики, затвердженої Кабміном ще у 2018 році.
Довгий час ця Методика не могла застосовуватися, адже не було оприлюднено Типовий договір. На офіційному сайті КП «Прилукитепловодопостачання» (http://www.teplovodo.com.ua.) Типовий договір з’явився в жовтні 2021 року, але, на жаль, своїх абонентів комунальне підприємство ніяк про це не повідомило.

МЗК (місця загального користування)

Це місця в багатоповерховому будинку (навіть, якщо в них немає приладів опалення), призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (під’їзди, ліфтові шахти, вестибюлі, коридори, підвали, кімнати для зберігання дитячих візочків і велосипедів, кімнати для сміттєпроводів, кладові, а також кухні й душові в гуртожитках).

Нарахування на МЗК – не є якоюсь додатковою платою для користувачів централізованого опалення. Вони сплачували ці кошти й раніше. А от тим співвласникам, які встановили у своїх квартирах індивідуальне опалення, це додаткова плата.

Нараховується тільки в опалювальний період.

Розрахунок іде так: кількість гігакалорій, спожитих будинком, ділиться на загальну площу будинку і визначається, скільки припадає на 1 кв. м, далі нараховується вже на загальну площу квартири. Тому й у квитанції ми бачимо два числа – загальний обсяг Гкал та спожиті Гкал конкретною квартирою. Варто зазначити, що вартість гігакалорії, на основі якої проводяться розрахунки для всіх мешканців, включно з індивідуальниками, становить 1890,44 гривень (затверджено виконавчим комітетом міської ради). Відсоток таких нарахувань залежить від поверховості будинку.

ВБС (внутрішньо-будинкові системи)

Це всі труби, які використовуються для розведення теплової енергії. Це або підвальні трубопроводи, або горищні (залежить від конструкції будинку), тобто горизонтальні мережі подачі тепла та вертикальні транзитні ділянки трубопроводів. Витрати на ВБС — це плата за тепловтрати, які відбуваються в цих системах, а також обсяг теплової енергії від транзитних ділянок трубопроводів, які проходять у приміщеннях із індивідуальним опаленням та приміщеннях, у яких комунальна послуга з постачання теплової енергії не надається.

Нарахування на функціонування ВБС – не є додатковою платою для користувачів централізованого опалення. Для співвласників будинку, які встановили у своїх квартирах індивідуальне опалення, це додаткова плата.

Нараховується лише в опалювальний період.

Частка до сплати однакова для всіх мешканців будинку. Для мінікотелень береться 7%, а для багатоповерхівок – 8%.
Розрахунок проводиться абсолютно так само, як і щодо місць загального користування. Це просто ще одна частка, яка виокремлюється із загального обсягу теплової енергії, яка заходить у будинок.

АБОНЕНТСЬКА ПЛАТА

Це плата мешканців за послуги, пов’язані з розподілом обсягів тепла та гарячої води, адмініструванням, за обслуговування (періодичну повірку) та заміну будинкових лічильників тепла й гарячої води (у разі їх наявності в будівлі), а також за виконання інших функцій, пов’язаних із обслуговуванням абонентів (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем), у тому числі й робота з претензіями тих, хто не сплачує за спожиту послугу.

Для всіх абонентів КП «Прилукитепловодопостачання» це додаткова плата.

Нараховується щомісячно протягом року.

Плата за абонентське обслуговування є однаковою. Вона не залежить від кількості мешканців у квартирі. Для будинків, які не оснащені приладами обліку, а саме лічильниками теплової енергії, це 10,34 грн. А для будинків, які оснащені приладами обліку – 18,40 гривень. Аналогічно нараховується й абонентська плата на послугу гарячої води. Вона для всіх однакова і становить 10,35 грн. Слід зазначити, споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування, навіть, якщо він фактично послугою не користується у зв’язку з відключенням (від’єднанням) його квартири або нежитлового приміщення від мереж централізованого теплопостачання та постачання гарячої води. Тобто, зайшло тепло чи гаряча вода в будинок – будь ласкавий сплати абонплату по квитанції.

Інформація "ГП"

23.02.2022 06:22

У рамках Великого розпродажу в’язниць у жовтні 2021 року Фонду державного майна України передали на приватизацію лот – колишню Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх, закриту та законсервовану 2019 року.

Ще тоді міністр юстиції України Денис Малюська пропонував майбутнім покупцям колонію під коворкінг. До слова, коворкінг – у широкому сенсі – це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, із різним типом зайнятості в єдиному робочому просторі; у вузькому – колективний офіс.
Отож, стартова ціна лота – 100 мільйонів 286 тисяч 469 гривень, загальна площа – 5,2886 га. Серед майна, яке виставлять на продаж є 40 об’єктів (загалом майже 26 тисяч квадратних метрів). До переліку входять приміщення школи, спортзал, спортивні майданчики, мережа зв’язку, водогін, каналізація тощо.
Нагадаємо, колонія потрапила під оптимізацію в лютому 2019 року. 35 засуджених неповнолітніх тоді перевели до інших виховних установ, персонал скоротили. Приміщення ж, розраховані на 300 чоловік, законсервували.

23.02.2022 06:20

У виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею відкрито персональну виставку художніх робіт Павла Бережного.
Павло Григорович – архітектор за фахом і художник за покликом серця.
Саме як очільник архітектури, Павло Григорович був дотичний до відновлення й реставрації пам’яток національного значення – Спасо-Преображенського собору, Миколаївської церкви з дзвіницею, полкової козацької скарбниці. Павло Григорович є автором пам’ятних знаків воїнам, загиблим в Афганістані, загиблим воїнам АТО та ООС, жертвам аварії на ЧАЕС, які встановлені в парковій зоні міста.
Цьогоріч майстер пензля відзначає своє 75-річчя, тому виставка є ювілейною.
На виставці представлено 25 робіт художника: пейзажі, натюрморти, портрети. Роботи виконані олійними фарбами.

16.02.2022 06:50

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав


Традиційно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
15 лютого 1989 року із завершенням виводу обмеженого контингенту радянських військ із Республіки Афганістан закінчилася страшна за своїми втратами війна.
33 роки, що минули, об’єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину. Зібрались учасники бойових дій у сесійній залі міської ради, щоб згадати ті буремні роки та своїх побратимів, які вже ніколи не повернуться додому.
На сьогоднішній день у нашому місті діють три громадські організації, які об’єднують воїнів-інтернаціоналістів:
- Прилуцька міськрайонна Спілка ветеранів Афганістану при Українській Спілці Ветеранів Афганістану /воїнів-інтернаціоналістів/, голова Олег Андрійович Дем’яненко;
- Громадська організація «Ветерани Афганської Війни та Учасники Бойових Дій Прилуччини», голова Володимир Валентинович Нежиборець;
- Прилуцька міська Спілка офіцерів-ветеранів Афганської війни та воєнних конфліктів в інших державах, голова Анатолій Дмитрович Кірічок.
У своєму зверненні до воїнів-інтернаціоналістів і рідних загиблих афганців міський голова Ольга Попенко наголосила, що на превеликий жаль, на Сході нашої держави йде війна, і колишнім воїнам-афганцям знову довелося брати до рук зброю, але вже для того, щоб виборювати цілісність рідної України.
За активну життєву позицію, особистий внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Ольга Попенко вручила Відзнаки міського голови «За заслуги» та Почесні грамоти виконавчого комітету Прилуцької міської ради.
Зі словами глибокої поваги зверталися до учасників бойових дій Лідія Шевченко, помічник народного депутата України Бориса Приходька та депутати Прилуцької міської ради від ВО «Батьківщина» Володимир Мазуренко й Вячеслав Кантурак.

16.02.2022 06:48

22 грудня минулого року депутати Чернігівської обласної ради проголосували за припинення роботи комунального підприємства «Прилуцька міська друкарня», яка працювала майже 28 років.
Як зазначив керівник КП Павло Довгань, усе майно Прилуцької міської друкарні продадуть, а робітників, 12 людей, – відправлять у Центр зайнятості.
Як стало відомо, таке рішення обласна рада прийняла на основі роботи підприємства за дев’ять місяців минулого року. Пандемія коронавірусу й тут мала свій вплив, адже через впровадження карантинів пішов певний спад по всіх напрямках, а відповідно за цей час були й збитки.
Однак, до кінця таке рішення обл-ради керівнику й досі не зрозуміле, адже, як він сам зазначає, останні чотири роки підприємство працювало самостійно, без дотацій із бюджету. Прилуцька міська друкарня мала достатньо замовлень, друкувала бланки, газети: Талалаївську «Трибуну хлібороба», «Срібнянщину», «Град Прилуки», «Ніжинський вісник», а також ніжинську міську газету «Вісті».

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама