№ 20
17 серпня 2022 року

Web-editor

Web-editor

Веб-редактор та адміністратор сайту.

Адреса сайту: http://gradpryluky.info
17.08.2022 08:42

Днями за участі заступників міського голови Олександра Сивенка та Євгенії Авер’янової в стінах міської ради відбулася інформаційна онлайн-сесія «Міжнародне партнерство громад», яку організував Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області.
Навчання мало на меті: розглянути сутність партнерства громад, його види, мету та завдання, представити основні можливості партнерства для підтримки та розвитку громади, показати підходи до пошуку партнера та окреслити кроки налагодження міжнародних партнерських відносин, ознайомити з практиками міжнародного партнерства громад, надати рекомендації щодо його підтримки в актуальному стані.

17.08.2022 08:38

У ході 22-ї позачергової сесії міської ради депутати практично одноголосно підтримали виділення коштів у сумі 1 млн 849 тис. грн на ремонт підвального приміщення гімназії №5.
Важливість даного кроку навіть не підлягає обговоренню, адже підготовка навчальних закладів, а відповідно й укриттів при них, до початку навчального року на сьогодні є одним із першочергових завдань.
Так, Прилуцька гімназія №5 під своєю будівлею має величезне підвальне приміщення, яке заплановано переформатувати в найпростіше укриття з урахуванням усіх вимог, готове до прийому дітей в умовах повітряної тривоги чи іншої небезпеки, пов’язаної з військовим станом. Таким чином, там планується зробити два входи, вимощення, забезпечити приміщення вентиляцією, каналізацією та водопостачанням, поштукатурити та побілити стіни.
Міський голова Ольга Попенко наголосила, що дане приміщення в результаті може стати одним із найбільших найпростіших укриттів у нашому місті.

17.08.2022 08:37

У напрямку психологічної допомоги військовослужбовцям Центр соціальних служб Прилуцької міської ради працює вже більше 5 років.
Крім того, в липні 2021 року Прилуцька територіальна громада та Представництво Фонду Міжнародної солідарності уклали Меморандум про співробітництво. Таким чином, триває реалізація проєкту «Вдосконалення системи психологічної підтримки в громадах, що надають соціальні послуги ветеранам АТО/ООС та їх родинам».
Протягом 2022 року за психологічною допомогою до Центру звернулося 22 військовослужбовця, з них троє, мали гостру реакцію на стрес внаслідок бойової травми.
Нагадаємо, що психологічна служба ЦСС здійснює:
1. Психологічну діагностику по семи напрямках (дитяча та сімейна психологія).
2. Психологічну реабілітацію учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб.
3. Психологічне консультування.
4. Психокорекційну роботу як із дітьми, так і з дорослими.

17.08.2022 08:34

Ні для кого не секрет, що під час опалювального періоду 2021-2022 років була значно підвищена вартість тепла. Однак, відповідно до Меморандуму, підписаного між Президентом України Володимиром Зеленським і Асоціацією міст України, населення не повинно було відчути це підвищення на собі. Для громадян цінова політика залишилася без змін, а от компенсацію дійсної різниці в тарифах зобов’язані були взяти на себе міські бюджети.
На сьогодні міська рада повинна перерахувати, а точніше компенсувати, комунальному підприємству «Прилукитепловодопостачання» ні багато ні мало, а близько 24 млн грн. Раніше вже було компенсовано 13 мільйонів, днями депутати погодили перерахування ще 1,5 млн грн. Депутатський корпус із абсолютним розумінням поставився до цього питання, адже місту треба вчасно розпочати наступний опалювальний сезон.

17.08.2022 08:32

У місті саме тривають роботи з утримання вулично-шляхової мережі – здійснюються роботи з поточного середнього та ямкового ремонту.
Буквально у вихідні було проведено підготовчі роботи та роботи з асфальтування по вулиці Боброва, по Київській (Плискунівський міст), також на вулицях Житній, Петропавлівській, Січових Стрільців, Дружби Народів. Буде проведено поточний середній ремонт у районі ДЮСШ, на ділянці між вулицями Котляревського та Пушкіна.

17.08.2022 08:31

Заснувала це свято Генеральна Асамблея ООН 1998 року. У 2022 році в Україні вперше разом із усіма відсвяткували День молоді в серпні, а не в червні, як це було раніше.
Міжнародний день молоді був запропонований молоддю в 1991 році на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН у Відні. Форум рекомендував, щоб День молоді був оголошений для збору грошей, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями.
Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.
До 2022 року в Україні День молоді щорічно припадав на останню неділю червня. Тобто подія мала б відбутися 26 червня 2022 року.
Однак молодіжні організації та рухи подали ініціативу про перенесення святкування на іншу дату, коли проводять Міжнародний день молоді в усьому світі.
29 липня 2021 року з метою підтримки прагнення української молоді до інтеграції в європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також ураховуючи ініціативу молодіжних організацій і рухів, Президент України Володимир Зеленський установив в Україні День молоді, який відзначатимуть щороку 12 серпня в Міжнародний день молоді. Було підписано відповідний указ. Документ почав діяти з 1 січня 2022 року.
На віки вічні молодими залишаються українські юнаки та дівчата, віддаючи свої життя за рідну землю в борні з московською ордою...

17.08.2022 08:29

З початку повномасштабної війни на території України тисячі українців вимушені були тікати від ракет та обстрілів. До слова, кількість переміщених осіб у нашому місті становить 3125 осіб.
Українська влада та міжнародні організації почали підтримувати та допомагати ВПО, надаючи їм різноманітні допомоги.
Для цього була створена соціальна платформа єДопомога, яка має три напрями:
– «єДопомога державна», на якій ви можете дізнатися як отримати допомогу від держави;
– «єДопомога волонтерська», де ви можете самостійно допомогти людям, що постраждали від війни або залишити заявку на допомогу, якщо вкрай цього потребуєте;
– «єДопомога міжнародна» – це можливість подати заявку на допомогу від міжнародних організацій.
Для цього необхідно зайти на платформу єДопомога, обрати напрям «Виплати від міжнародних організацій» і далі заповнити заявку.
У заявці треба ввести соціальний статус, ПІП, номер картки платника податків, дату народження, номер телефону, паспортні дані, адресу та IBAN. При цьому IBAN не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу. Важливо також те, що тільки один із батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві.
Заповнення цієї заявки займає декілька хвилин, це нескладно. Після заповнення анкети не потрібно нікуди дзвонити чи йти, Мінсоцполітики обробляє інформацію та передає її міжнародній організації, під програму, до якої людина «підпадає». Статус своєї заявки можна час від часу оновлювати на платформі «єДопомога».
Необхідно звернути увагу на те, що переважне право на отримання допомоги мають: ВПО, особи з інвалідністю, пенсіонери, одинокі матері, багатодітні сім’ї, малозабезпечені сім’ї.

Телефон редакції

(04637) 35299

Реклама